BİZ KİMİZ?

Biz iki genç Veteriner Hekim; vicdanımızı, etik ilkelerimizi, ve meslek aşkımızı en üstte tutarak 29 Ekim 2018 tarihinde ANİMALİA VETERİNER KLİNİĞİ’ni kurduk.

Amacımız bilimsel gelişmeleri takip ederek hastalarımıza hak ettikleri tanı ve tedavileri uygulayıp, aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve uzun bir ömür geçirmelerini sağlamaktır.

Beklentilerinizin üzerinde bir hizmet vermeyi amaçlıyor; sizleri dinliyor, hayvanlarınızla konuşuyoruz.

HEKİMLERİMİZ

Betül AKGÜL, Uzman Veteriner Hekim

2006 yılında başladığım Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden 2011 yılında mezun oldum. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimime başladım. 2013 yılında uzmanlık eğitimimi "Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Kliniği'ne 2010-2012 Yılları Arasında Getirilen Köpek ve Kedilerde Görülen Deri Hastalıklarının Değerlendirilmesi" isimli uzmanlık tezim ile başarıyla tamamladım. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı'nda bir yıl süre ile TÜBİTAK destekli olarak köpeklerde omurilik hasarında kök hücre uygulanması ve yine omurilik hasarlı köpeklerde fizik tedavi ve rehabilitasyon konularında çalıştım. 2013 yılı aralık ayında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı'na araştırma görevlisi olarak atanarak Doktora eğitimime başladım. 2018 yılı eylül ayı itibari ile bu görevimden istifa ederek ANİMALİA VETERİNER KLİNİĞİ bünyesinde çalışmaya başladım. Tümü sokağa terkedilmiş, Çibo adında bir Cavalier King Charles Spaniel, biri engelli Mia ve Mırmır adında iki kedi, Cüce adında bir cennet papağanı, Nuri adında bir tavşan ve Özgür Deniz adında bir kız çocuğu annesiyim. İyi derecede İngilizce bilmekteyim.
İlgi Alanları: Dermatoloji, Enfeksiyöz Hastalıklar, Üriner Sistem Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon- Akupunktur, EEG-ERG-EMG, Veteriner Diş Hekimliği, Hematoloji, Davranış Fizyolojisi ve Terapisi

Tuğçe AKGÜL SEFA, Veteriner Hekim

2009 yılında başladığım Ankara Ünversitesi Veteriner Fakültesi'nden 2015 yılında mezun oldum. 2012-2013 yıllarında ERASMUS Öğrenim Hareketliliği Programı ile Freie Universität Berlin- Almanya'da öğrenim gördüm. Ardından FU- Berlin Kleintierklinik (Küçük Hayvan ve Egzotik Hayvan Kliniği)'nde staj yaptım. 2014 senesinde IAESTE bursiyeri olarak TiHo Hannover - Stiftung Tierärztliche Hochschule Hannover'de Küçük Hayvan Kliniği Cerrahi Bölümü'nde çalışmalara katıldım. Ankara, Berlin ve Antalya'da çeşitli hayvan hastaneleri ve veteriner kliniklerinde ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçiçi Bakımevi'nde veteriner hekim olarak çalıştım. 2018 yılında ANİMALİA VETERİNER KLİNİĞİ bünyesine katıldım. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimime devam etmekteyim. Barınaktan evlat edinilmiş BERLİN adında engelli bir Jack Russell Terrier ve sokaktan kurtarılmış PİSİKO adında Tekir bir kedi annesiyim. İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmekteyim. 
İlgi Alanları: Jinekoloji ve Doğum, Cerrahi, Egzotik Hayvan Hastalıkları, Yabani Hayvan Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Diş Hastalıkları